Vytautas Bieliauskas

Kazimieras
Bradūnas

Jonas
Grinius

Paulius
Jurkus

Antanas
Vaičiulaitis

Juozas
Girnius

Leonardas
Andriekus

 
   
 
4 balandis


VERTINGAS LEIDINYS APIE GEN. VLADĄ NAGIŲ-NAGEVIČIŲ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė J. Puzinas   
Neseniai lietuviškų knygų lentyna padidėjo nauju vertingu ir patrauklios išvaizdos leidiniu, štai jo metrika: Generolo gydytojo Vlado Nagiaus Nagevičiaus gyvenimo ir darbų apžvalga. Redagavo d-ras B. Matulionis 1962. Leidėja Veronika Nage-vičienė, redaktorius d-ras Balys Matulionis, kalbos patarėjas Antanas Giedraitis, viršelį ir vinjetes piešė dail. Vytautas Raulinaitis, monogramą piešė VI. Stančikaitė Abraitienė, spausdino Immaculata Press, Put-nam, Connecticut, kaina 6 dol. Knyga turi 374 psl. ir 66 nuotraukas. Duota trumputė biografijos santrauka ir angliškai (psl. 13-16). Tai gen. VI. Nagiaus artimųjų, ilgamečių bendradarbių ir bičiulių sutelktinis darbas, kuriuo norima įamžinti būsimoms kartoms plačiašakę gen. Nagiaus veiklą lietuviškajame gyvenime.
Skaityti daugiau...
 
PASISAKYMAI APIE ELEMENTORIŲ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė A. G. Giedraitis   
Gal ir smagu tokiam žmogui, kuris puikiai apie save galvoja. Eina toks per pasaulį galvą užlaužęs, plačiai pasišvytuodamas, į viską ir visus iš augšto žiūrėdamas. Kas jam šitie ir anie!
Tokia mintis pasisiūlė man, paskaičius Igno Malėno atsakymą j mano pastabas dėl jo elementoriaus E.

Ko gi dabar prabilo elementoriaus autorius? Atrodo, lyg būtų išėjės apšaukti mane neišmanančiu. Pa-posmikavęs apie tai, koks turėtų būti objektyvus recenzentas, o aš toks nesąs, Ignas Malėnas rašo (Aidai, Nr. 9, 1962): "žinoma, čia gali būti kaltas ir recenzento neišmanymas, ar stačiai neapdairumas, kas kartais pasitaiko, kai recenzuoja ma ne savo specialybės knyga. Toks įspūdis  man  peršasi  paskaičius  A. G. Giedraičio manojo Ė vertinimą".
Skaityti daugiau...
 
ATSIŲSTA PAMINĖTI PDF Spausdinti El. paštas
Kotryna Grigaitytė: RUDENS SAPNAI. Premijuotas poezijos rinkinys. Išleido Lietuviškos Knygos Klubas, Chicago, 1963 m. 80 p. Kaina $2.00.
Zenonas Ivinskis: LIETUVOS VALSTYBINGUMO IŠPLĖTIMAS SLAVŲ ERDVĖJE. Atspaudas iš Tautos Praeities, T. I, kn. 4. Chicago, 1962 m. 501-520 p.
Titas Narbutas: MARIJOS ŠVENTOVES AMERIKOJE. Išleido Immaculata, Putnam, Conn., 1962 m. 211 p. Kaina $2.50.
K. Pr. Vaseris: PADANGIŲ KELIAI. Išleido kun. Pr. Vaseris, Melbourne, 1962 m. 74 p. Kaina 14 Sil.
Petras Sagatas: PLAUK, MANO LAIVELI. Eilėraščiai. Išleista autoriaus lėšomis. 1962 m. 111 p.
Skaityti daugiau...
 
LIETUVIŲ KATALIKŲ MOKSLO AKADEMIJA LIETUVOJE IR IŠEIVJJOJE PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Dr. V. Gidžiūnas, O.F.M.   

Vos šiek tiek susikristalizavus nepriklausomam Lietuvos gyvenimui, tuoj kilo mintis įkurti Lietuvių Katalikų Mokslo Akademiją (LKMA). Ji jau 1922 m. rugp. 12 d. Kaune oficialiai buvo įregistruota, nors steigiamasis susirinkimas įvyko tik spalio 22 d. šiame susirinkime iš iniciatorių buvo išrinkta pirmoji LKMA valdyba: pirmininku — vysk. J. Skvireckas, vicepirmininkais — prof. Pr. Dovydaitis ir prof. St. Šalkauskis, sekretorium — kun. dr. M. Reinys, iždininku — adv. L. Noreika, knygininku — dr. A. Sennas. Nuo 1926 iki 1938 m., atseit iki mirties, akademijai vadovavo prel. Ad. Jakš-tas-Dambrauskas. Po jo pirmininkavo prof. St. Šalkauskis, iki 1940 m. bolševikai uždarė akademiją.

Anuomet LKMA siekė apjungti lietuvius katalikus mokslininkus, sudaryti palankesnes sąlygas moksliniam darbui, paruošti didesnį katalikų mokslininkų prieauglį, kelti tautoje mokslinį lygį krikščioniškos kultūros šviesoje. Iš tikro, akademija Lietuvoje atliko didelį darbą tiek katalikų mokslininkų jėgų sutelkime, tiek jaunųjų moksliniame paruošime. Jos veikla aiškiausiai reiškėsi suvažiavimuose ir studijose. Akademijos veiklą labai pakėlė vysk. Pr. Bučio iš Amerikos Katalikų Federacijos gauta $42,500 pašalpa,  kurios dėka per 18 metų ji galėjo duoti ištisą eilę stipendijų siekiantiems augštojo mokslo studentams.
Skaityti daugiau...
 
VIKTORAS PETRAVIČIUS PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Stasys Goštautas   

žmogaus talentas yra neribotas. Jis nepaiso nei laiko, nei amžiaus, nei paties asmens. Jis yra tironas, reikalaująs aukos ir verčias žmogų kentėti savos kūrybos kančią, žmogus negali šitam pasipriešinti. Jis tiktai gali savo talentą paversti niekais.

Talentas reikalauja įtampos ir darbo. Darbo, darbo, darbo. Dailininkui neužtenka būti tapytoju, neužtenka pažinti teoriją ir praktiką, šių dienų menas, daugiau negu kitas, reikalauja plataus bendro humanitarinio išsilavinimo. Abstraktui viso to reikia dar daugiau, negu realizmui. Jau nepakanka tapyboj jieškot idėjos, jausmo, motyvo. Šiandien tapyba įieško tapybos pačia giliausia to žodžio prasme. Tai nereiškia l'art pour l'art pakartojimo, šiandien būti originaliu yra sunkiau, negu bet kada. Užtat originalume glūdi ir apsčiai šablono. Jis dėvi tuos pačius rūbus ir pretenduoja į tuos pačius postus. Yra sunku susigaudyti. Ir dar sunkiau to reikalauti iš žiūrovų.
Kūrybai nėra ribų. Ji išaušta, kaip gražus rytas, nežinia nei kaip, nei kodėl. Bet jis aušta, yra, ir jis mus pradžiugina.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
Sukurta: Kretingos pranciškonai