Vytautas Bieliauskas

Kazimieras
Bradūnas

Jonas
Grinius

Paulius
Jurkus

Antanas
Vaičiulaitis

Juozas
Girnius

Leonardas
Andriekus

 
   
 
RŪTOS KLEVOS VIDŽIŪNIENĖS SUNKUMAI PDF Spausdinti El. paštas
Rūtos Klevos Vidžiūnienės rinkinyje Vieno vakaro melancholija (Chicaga, Lietuviškos knygos klubas. 1983. Viršelis ir aplankas EI. Urbaitytės, kaina 7 dol.) yra šešiolika novelių ir trys feljetonai, pasižymintieji netikėta atomazga, ironija bei humoru ir naujomis temomis. Apsakyme "Senbernis", pavyzdžiui, Juozukas netikėtai susitinka su seniau mylėta Konstancija, dabar našle Šuopiene. "Pokštas" išskiria dvi senas drauges, vienai bandžius kitą apsaugoti nuo vagystės ir vyro apgaulės. Apsakyme "Sekmadienis" jaunuolis taksio vairuotojas subręsta, išeina, anot tėvo, į žmones, apsispręsdamas padėti jaunai moteriai ir jos nauja girniui. "Šliužai" parodo Juliją ir Vilių, negalinčius degeneruoti aplinką... "Žvakutės" baigiasi netikėta jaunos moters mirtimi. Apsakymai lengvai skaitomi, įdomūs.

Kai kurie tačiau yra nelogiškai arba netinkamai užbaigiami. "Kalėdinė akimirka", pavyzdžiui, išsisprendžia, apgaunant mažą vaiką, kad dar kartą tikėtų Kalėdų seniu, vietoj jam pasakant tiesą apie tėvo mirtį. "Draugystė" baigiasi netinkama išvada: "Karas staiga mane palietė visu savo nežmoniškumu ir beprasmiškumu"; tačiau veikalėlio tema ne pats karas, o žmonių santykiai. Tokių nelogiškumų, kartais dėl melodramos, pasirodo daugelyje apsakymų. Apsakyme
"Šliužai", tarp kitko, įterpiama jausminga, veikalėlyje netinkama malda (psl. 43).

Tačiau didysis rinkinio trūkumas yra bloga lietuvių kalba. Kiekviename apsakyme yra rašybos, gramatikos, linksnių, skyrybos bei vartosenos klaidų. Lietuvių kalbą mokančius tai tegali erzinti. Nemokantiems nepatartina netikslia lietuvių kalba parašytus veikalus skaityti.
 
 
Sukurta: Kretingos pranciškonai